مجموعه بابازی

مجموعه بابازی


معرفی مجموعه

«بابازی» جایی برای شناسایی و معرفی بازی

مجموعه «بابازی» سال 99 پس از سه سال فعالیت میدانی با مدیریت حسن سلطانی و با هدف گسترش بازی با بهره‌مندی از قالب‌ها و الگوهای ساده و رصد مجموعه‌های بازی‌محور کشور شکل گرفت. این مجموعه، افراد شاخص در عرصه بازی با ویژگی ساده بودن را که قابلیت الگو برداری دارند شناسایی و معرفی می‌کند، به این ترتیب که کارهای ساده در رابطه با بازی را شناسایی، معرفی و ترویج می‌کند تا تکثیر شوند. «بابازی» از همین طریق تاکنون 50 عنوان را در صفحات مجازی «بابازی» معرفی کرده است، این عناوین شامل معلم‌هایی که از بازی در تدریس بهره می‌گیرند، کافه‌بازی‌ها، کتابخانه‌ها، مساجد و مدارس با رویدادهای بازی‌محور بوده‌اند که در قالب یادداشت و کلیپ معرفی می‌شوند.

این مجموعه می‌تواند با همین روند به مرجعی در حوزه بازی تبدیل شود و از این طریق افراد فعال در زمینه بازی را شبکه کرده و الگوهایشان را به هم معرفی کند و با کمک شناسایی بازی‌ها، ضرورت بازی، الگو در بازی و جبهه فرهنگی بازی و شبکه فعالان بازی را تشکیل دهد.

فعالیت‌های حوزه ملی این مجموعه شامل شناسایی گروه‌ها و فعالان فرهنگی و اجتماعی، انجام معرفی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان فرهنگی و معلمان است. همچنین یک ویژه‌نامه بازی با نام «حلقه وصل» با موضوع معرفی الگوهای موفق منتشر کرده است که علاوه بر حلقه مخاطبان می‌تواند در اختیار مهدهای کودک نیز قرار گیرد. سایت مرجعی نیز با موضوع بازی در دست آماده‌سازی دارد که بهمن ماه امسال از آن رونمایی خواهد شد.

فعالیت‌های «بابازی» در سطح مشهد نیز شامل برگزاری اردوهای طبیعت‌گردی و خانواده‌محور، کارگاه‌های بازدید پدر و فرزند، اعزام مربی بازی، برپایی جشنواره‌های بازی در پارک‌ها به مناسبت‌های ماه مبارک رمضان و نوروز بوده است. همچنین ارائه مشاوره به مجموعه‌های فرهنگی مختلف و طراحی و اجرای فضاهای بازی‌محور از دیگر فعالیت‌های این نهاد فرهنگی است که در این زمینه 800 نوجوان را به اردوهای بازی‌محور برده است. 

از اهداف «بابازی» این است که از طریق بازی و ایجاد شادی، رابطه والدین و فرزندان را تقویت کند و نیاز تفریحی نوجوانان به‌ ویژه دختران را تامین کرده و توسعه دهد.

یکی از چالش‌هایی که این مجموعه با آن روبه‌رو بوده است کم‌تجربگی فعالان مذهبی در زمینه بازی است که باید ابتدا به این ضرورت برسند که تفریح را به‌ عنوان یک نیاز جدی در نظر بگیرند. زیرا روابط خانواده با بازی و انتقال مفاهیم از این راه به بچه‌ها تقویت می‌شود و پویایی و نشاط با بازی شکل می‌گیرد.

فعالیت‌ها به‌ صورت معرفی الگوهای موفق و اثرگذار برای رده سنی کودک و نوجوان و خانواده‌ محور انجام می‌شوند که هم در قالب پر تحرک و هم رومیزی هستند و به‌ شکل مدرسه‌ای و اردویی و بازی در کتابخانه برگزار می‌شوند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان امام رضا 35، پلاک28، ساختمان یاسین، طبقه اول، واحد 1

تلفن ثابت: 05138549262

تلفن همراه: 09364899293

وب سایت : https://babaziclub.ir

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401