دبیرخانه بینش مطهر خراسان رضوی

دبیرخانه بینش مطهر خراسان رضوی


معرفی مجموعه

«بینش مطهر» جایی برای پرورش نیروهایی با نظام فکری انقلاب اسلامی

دبیرخانه «طرح بینش مطهر» با محوریت تبیین آثار شهید مطهری برای عموم مردم، از سال 72 در دانشگاه امام صادق(ع) تهران و از سال 90 در خراسان رضوی شروع به کار کرده است. در این طرح، چهل جلد از آثار شهید مطهری پیرامون مسائلی چون آزادی، نفاق، سیره اهل بیت، ولایت فقیه، نهج البلاغه، انسان شناسی و... که از آسان به سخت، بر اساس سیر دسته‌بندی شده است، طی چهار سطح (که هر سطح، بین3 تا 4 مرحله دارد) تدریس می شود.

شرکت کنندگان پیش از حضور در کلاس، موظف به مباحثه، تطبیق و پاسخگویی شبهات روز با آموخته‌هایشان در دوره هستند. امتحانات نیز به صورت کاملا مفهومی و کتاب باز برگزار می‌شود و دانش آموختگان موفق هر سطح، همزمان با تحصیل در سطح بالاتر، مدرس سطح پیشین خود می‌شوند.

همچنین از سال 97 دوره‌های تربیت مربی در خراسان‌رضوی آغاز شده که فراخوان آن هر نیم فصل به صورت عمومی منتشر می‌شود.

سیدمحمدکاظم عبادی، دبیر اجرایی دبیرخانه بینش مطهر استان، درباره اهداف این طرح می‌گوید: به دنبال تربیت نیروی انقلابی هستیم که نظام فکری‌اش با انقلاب و نظام اسلامی همخوانی داشته باشد البته در این مسیر از استاد مطهری شروع کرده ایم اما به ایشان بسنده نکرده و سایر اندیشمندان انقلابی همچون امام، رهبری، شهید بهشتی و ....را نیز مد نظر داریم.

برگزاری دوره برای ارگان‌های مختلف که خودشان درخواست دارند یا دبیرخانه متوجه نیازشان به سرفصل‌های موجود شده است، لایوهای تخصصی و تولیدات چندرسانه‌ای برای فضای مجازی از دیگر برنامه های بینش مطهر است. همچنین برای کودک و نوجوان نیز محتوا و کتب خوب و تخصصی دارند و درصدد تربیت اساتیدی هستند که پاسخگویی به شبهات داشته باشند. 

در این مجموعه همه نیروهای دبیرخانه جهادی کار می‌کنند. نیروی‌های تربیت شده مجموعه انقلابی و اثرگذار هستند که این نکته از بهترین دستاورد مجموعه است و باوجود اینکه چندان شناخته شده نیستند اما تاکنون استقبال خوبی از دوره‌ها شده‌است. آنها امیدوارند در آینده نزدیک با افزایش شعب دبیرخانه در استان و هرچه ساده و قابل دسترس شدن محتوای آموزشی برای عموم، بتوانند هر چه بیشتر اقشار مختلف جامعه را با مبانی و معارف ناب انقلاب آشنا کنند.

 

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان آیت الله عبادی 16، پلاک298/1

تلفن ثابت: 05137235141

تلفن همراه: 09365944732

وب سایت : https://bmkhr.ir

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401