واحد خواهران جامعه الحسین(هیئت رزمندگان اسلام)

واحد خواهران جامعه الحسین(هیئت رزمندگان اسلام)


معرفی مجموعه

«واحد خواهران جامعه الحسین هیئت رزمندگان مشهد» هیاتی برای بانوان با چشم اندازی مبتنی بر تعالی و تعامل

سابقه تشکیل هیئت رزمندگان در کشور به سال 1368 باز می‌گردد و آغاز این حرکت هم در مشهد و توسط مجموعه‌ای شکل گرفت که سردار شهید نورعلی شوشتری طلایه‌دار آن بود. البته این هیات در سال‌های پیش از آن نیز در جمع رزمندگان واحدهای مختلف و به صورت مستقل برقرار بود که در سال 1368 تبدیل به یک مجموعه منسجم شد. پس از آن نیز این حرکت در سراسر کشور گسترش یافت و در اقصی نقاط کشور، این هیات فعال شد.

مجموعه بانوان نیز از همان ابتدا در کنار آقایان به فعالیت می‌پرداختند. اما آنگونه که تهمینه عرفانیان، مسئول واحد خواهران جامعه‌الحسین هیات رزمندگان مشهد می‌گوید، از حدود سال 1382 این واحد به صورت مجزا و تشکیلاتی کار خود را آغاز کرد و در مناسبت‌های مختلف، به برپایی مراسم و همایش‌های مختلف ویژه بانوان پرداخت.

بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر انجام فعالیت‌ها به صورت سازماندهی شده و تشکیلاتی، این موضوع در اولویت فعالیت واحد خواهران جامعه‌الحسین هیات رزمندگان مشهد قرار داشته است. به این صورت که معتقدند هیئت‌ها باید به صورت تشکیلاتی و تشکل‌ها به صورت هیئتی عمل کنند.

تاکید مقام معظم رهبری در ارتباط با استفاده از ظرفیت عظیم اجتماع هیئت‌ها، این مجموعه را بر آن داشته تا از ظرفیت تاثیر بر عواطف و احساسات و نیز حضور چهره به چهره، استفاده کنند.

در این مجموعه فعالیت‌های مختلفی برای بانوان در قالب طیف‌های مختلف سنی برگزار می‌شود که برای هر طیف در قالب‌های متفاوت طرح مباحث اعتقادی، هنری، ورزشی و... برنامه دارند تا در نهایت به مسئله مهم هویت‌سازی با محوریت اهل‌بیت (ع) برسند.

در انتخاب اساتید این مجموعه نیز مسئله ولایت پذیری به عنوان یکی از مسائل مهم مطرح بوده است. ضمن اینکه بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده صحیح از ابزارهای مختلف و از جمله قالب‌های هنری، از ابزار مختلف فرهنگی، هنری و... نیز در کمک به تبیین مسائل اعتقادی استفاده می‌شود. مثلا گروه سرود و تئاتر این مجموعه برای مجموعه‌های مختلف و ویژه بانوان، به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گفته خانم عرفانیان، از آنجا که هر هیئت حسینی هم یاد و هم تبیین دارد، یک سند چشم‌انداز مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول و برپایی نظام اسلامی نیز برای این مجموعه ترسیم شده‌است و تلاش بر آن بوده با فعالیتی آهسته، پیوسته، تعالی جویانه و تعاملی، به اهداف مندرج در این سند چشم‌انداز دست پیدا کنند. در این سند چشم‌انداز، آموزش و پرورش مبتنی بر تمدن اسلامی و تمدن ایرانی و ملتزم به آداب اسلامی برای زمینه‌سازی انقلاب مهدوی در جوامع جهانی، در گام اول برای خانواده و مربیان در نظر گرفته شده‌است.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: بلوار مصلی - نبش مصلی 11 - حسینیه جامعه الحسین (ع)

تلفن ثابت: 05133697771

تلفن همراه: 09156117297

وب سایت : http://eheyat.com

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401