گروه فرهنگی تبلیغی جانان

گروه فرهنگی تبلیغی جانان


معرفی مجموعه

"جانان" جایی برای پرداختن به اندیشه نسل جدید

 

موسسه فرهنگی "جانان" با مدیریت علیرضا مهرجردی از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با محوریت فعالیت در مدارس متوسطه آغاز کرده است. جامعه هدف این موسسه نوجوانان و جوانان هستند و اصل فعالیت ‌آن‌ها ترویج فرهنگ ولایت‌مداری بوده است.

این گروه فرهنگی طبق فرمایش مقام معظم رهبری در این سال‌ها به فعالیت در امور جهادی برای خدمت به محرومان پرداخته‌اند. علاوه بر این، اردوها و جلساتی در عرصه‌های فرهنگی توسط اعضای این مجموعه برگزار شده است.

مجموعه جانان فعالیت‌های حوزه روان‌شناسی و مشاوره را نیز از سال ۹۰ ابتدا در حوزه کنکور و تحصیل و در ادامه از سال ۹۲ با موضوع خانواده پیگیری کرده‌اند. این موسسه با مجموعه‌های دولتی و غیردولتی مختلفی همکاری داشته و همایش‌هایی در حوزه خانواده با محوریت ازدواج برگزار کرده است.

اعضای این موسسه در دانشگاه‌های مختلف کشور مانند صنعتی‌ شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت حضور دارند و در حوزه‌های پزشکی، تدریس دانشگاهی، زمینه‌های مختلف اجتماعی مشغول فعالیت هستند. این اعضا در طول سال ۳مرتبه در ایام ماه محرم و دهه فاطمیه و شب‌های قدر در مشهد جمع می‌شوند و در طول سال نیز در جلسات خانوادگی و برنامه‌های سطح شهر باهم در ارتباط‌اند.

موسسه فرهنگی جانان همواره به دنبال آگاهی‌بخشی به جامعه کوچکی به نام خانواده و تمرکز روی مباحث مربوط به خانواده و حفظ کانون آن بوده است.

مدیر مسئول این موسسه که عضو هیئت مدیره بنیاد صیانت از خانواده کشور است مهمترین هدف و رسالت گروه را صیانت از نهادی به نام خانواده می‌داند و معتقد است اگر ازدواج آگاهانه باشد آسان هم می‌شود. در این راستا، گروه جانان اقدام به برگزاری دوره‌های آگاهی‌بخشی و مشاوره قبل و بعد از ازدواج و فرزندآوری کرده‌اند.

موسسه جانان در تلاش برای آشنا کردن نسل جدید با معارف اسلامی است تا آنها بتوانند به تفکر ارزشمند انقلابی برسند. فعالان این مجموعه معتقدند باید به نوجوانان فرصت تفکر، نقد و سوال داد و برای آنها فرصتی فراهم کرد تا به راحتی اظهارنظر کنند و در این مسیر نباید هیچ مرزبندی چه از نظر اعتقادی و چه سیاسی هم قائل شد و همه افراد و تفکرات باید مورد احترام قرار بگیرند. در عین حال سمت و سو و خط فکری خاصی نیز برای بچه‌ها مشخص نشود.

موسسه جانان برنامه ویژه‌ای برای نسل جوان و جوان دهه ۸۰ در نظر دارد و اقدام به برگزاری دوره‌هایی با عنوان کشف خود، خودآگاهی، تعارضات و استعدادیابی کرده است.

همچنین این مجموعه در مدت فعالیتش اقدام به برگزاری دوره‌های مشاوره تحصیلی مثل کنترل استرس، اضطراب و مشاوره کنکور برای نوجوانان کرده است که خروجی و دستاورد آن قبولی تعداد زیادی از داوطلبان در دانشگاه‌‌های برتر کشور بوده است.

برنامه این مجموعه برای کسانی که می‌خواهند وارد حوزه فرهنگی شوند پرداختن به روشنگری برای نسل جوان جامعه و انجام فعالیت‌های بنیادی و نه سطحی است.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان ابوذر غفاری، ابوذر غفاری 9، شهید قدیمی 2، پلاک 84

تلفن ثابت: 05138440310

تلفن همراه: 09900177710

وب سایت : https://jananjavan.ir

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401