مجموعه کتاب رسان

مجموعه کتاب رسان


معرفی مجموعه

«کتابرسان» جایی برای خرید امن و آسان کتاب

روزی که طلبه‌ای جوان، خوشفکر و دغدغه‌مند، خیلی ساده و مخلصانه فروش کتاب را در فروشگاه کامپیوتر یکی از بستگانش جناب آقای یاراحمدی واقع در طبقه منفی یک پاساژ شروع کرد، شاید فکرش را هم نمی‌کرد که این نهال نوپا و البته غریب در کمتر از پنج سال به نامی آشنا و پرآوازه میان اهالی کتاب در دورترین و محرومترین نقاط کشور تبدیل شود.

«کتابرسان» کتابفروشی‌ با تخفیف دائمی که هدفش دسترسی آسان و سریع مردم به کتاب‌های خوب بود چرا که ایده پرداز و موسسش، مرحوم حجت الاسلام علی شاملو و آقای یاراحمدی بر این باور بودند که مردم کتابخوان هستند اما کتاب‌های خوب را که مسائله شان را حل می‌کند، نمی‌شناسند تا بخوانند.

علیرضا معظمی افشار از فروشندگان کتابرسان است به گفته او این مجموعه خصوصی و جهادی بنا دارد مرجع معرفی کتاب‌های خوب باشد و بدین منظور کتاب‌ها پس از بررسی و تایید گروهی از کارشناسان، تهیه می‌شوند؛ شاید به همین خاطر باشد که تعداد کتب این فروشگاه از 2 هزار عنوان بیشتر نیست اما در عوض همه مورد اعتماد هستند.

یکی دیگر از اهداف کتابرسان، حل مشکل توزیع کتاب در کشور است تا کتاب به راحتی و بدون دغدغه مشتریان نسبت به زمان دریافت، قیمت یا محتوا توزیع شود که در این راستا افزون بر فروش اینترنتی، کتاب‌های کتابرسان سریعتر و ارزانتر از سایر فروشگاه ها به دست مشتریان می‌رسند و ارسال کتاب به روستاها نیز رایگان است.

کتابرسان بر این باور است که در کنار کتابخوان شدن مردم، کتابخوان شدن مسئولان نیز اهمیت ویژه دارد چرا که آن‌ها هستند که برای مسائل جامعه تصمیم می‌گیرند؛ بدین منظور با مسئولان در دستگاه‌ها و رده‌های مختلف ارتباط گرفته و متناسب حیطه فعالیتشان کتاب معرفی می کند.

این فروشگاه با اجرای طرح نذر فرهنگی، مبالغ جمع آوری شده از خیرین را، صرف تهیه کتاب و توزیع در مناطق محروم می‌کند که در برخی مناطق از همین طریق کتابخانه‌ای راه اندازی شده‌است. در طرح نماینده کتاب نیز، افرادی که به ویژه در مناطق دوردست دغدغه کتابخوان کردن دیگران را دارند، نماینده کتابرسان در شهر یا استانشان می شوند و کتاب ها را با تخفیف بیشتر نسبت به مخاطب نهایی، دریافت و توزیع می کنند. برگزاری نمایشگاه کتاب برای مساجد، هیات‌ها، سازمان‌ها و معرفی بسته کتاب متناسب نوجوان یا جوان با گروه بندی دختر و پسر در مناسبت های مختلف از دیگر برنامه های مجموعه کتابرسان محسوب می شود.

معظمی، باشگاه مشتریان با بیش از 100 هزار عضو از سراسر کشور، شبکه توزیع کتاب با بیش از 150 نمایندگی و شبکه خیرین فرهنگی را از دستاوردهای 6سال فعالیت کتابرسان نام می برد. آن‌ها سعی می‌کنند از تهدیدها، فرصت بسازند اما در عین حال مسائلی چون قطع اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی و افزایش قیمت کتاب تاثیراتی در کار آن‌ها دارد.

او به کسانی که قصد ورود به کار فرهنگی را دارند پیشنهاد می دهد نمایندگی کتابرسان را انتخاب کنند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، بلوار شهید صادقی، مجتمع تابان، طبقه منهای یک، واحد 9 و 10

تلفن ثابت: 05137232322

تلفن همراه: 09394653216

وب سایت : http://ketabresan.net/

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401