موسسه نور و نشاط رضوی

موسسه نور و نشاط رضوی


معرفی مجموعه

«نورو نشاط رضوی» جایی برای طراحی تفریح و نشاط مؤمنانه

«موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی» از آن دست موسساتی است که جای خالی یا کمبودشان همیشه در جامعه احساس می‌شود؛ موسسه‌ای برای پیوند حوزه و جامعه؛ به عبارتی دین و زندگی آن هم با تمرکز بر کودکان و نوجوانان.

مهدی سلطان نژاد، مدیر موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی نحوه شکل‌گیری این موسسه را اینگونه شرح می‌دهد که حجت‌الاسلام سیدمحسن علوی با توجه به خلا موجود در فعالیت های فرهنگی و معارفی در اردوهای دانش آموزی ، تعدادی از طلاب فاضل حوزه علمیه را بدین منظور گردهم می‌آورد و در سال 69 این گروه اولین برنامه خود را به صورت شبه جهادی ارائه می‌دهند و سازمان اردویی نور و نشاط با محوریت طلاب مدرسه علمیه حاج آقای موسوی نژاد شکل می‌گیرد که سال 90 در قالب سمن به ثبت می‌رسد. یک سال بعد آموزش و پرورش مسئولیت میزبانی بخشی از اردوهای دانش‌آموزی مشهد را به این گروه واگذار می‌کند و این فعالیت تا امروز ادامه دارد .

این موسسه ماموریت خود را جبران خلأ برنامه‌های محتوایی با تربیت مربیان توانمند برای ارتباط گیری با مخاطب دانش‌آموز و ایجاد تجربه لذت بخش برای آنان از حضور در کنار یک فرد مومن و متشرّع قرارداده و جنس کارش، قالب اردو می‌باشد اما از قالب‌های دیگر همچون دوره آموزشی، جُنگ، جشن و... هم بهره می‌برد؛ مخاطب تخصصی آن نیز کودک و نوجوان است اما برای گروه های متعدد حتی بزرگسالان نیز اجرای برنامه داشته‌است.

موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی طی سه دهه فعالیت خود با بیش از 500 مربی کودک و نوجوان همکاری داشته، که حالا برخی مجتهد یا از مسئولان رده بالای ملی هستند. مدیر موسسه در این باره می گوید:  یکی از هنرهای مربیان ما، طراحی و اجرای برنامه بوده‌است که نمونه‌های آن عبارتند از: برنامه کبوترانه حرم مطهر، جشنواره مادران قصه گو، طرح درس های خادمین شهربهشت که کتاب درس نامه زیارت کتاب سال رضوی شد، انواع مدل های جشن تکلیفی که در شهر اجرا می شود، اجرای حرفه ای اردوهای موضوعی و سناریومحور نظیر اردوی باهم (باشگاه اجتماعی همسران مشهدی )، دوره تربیت مربی برای دانشجویان و طلاب در مشهد، برگزاری دوره برای روحانیون حج  و...

تفریح و شادی بدون گناه از شعارهای موسسه است که در پایان برنامه‌ها کاملا برای مخاطب اثبات می‌شود که می‌توان شاد بود و گناه نکرد .

این موسسه بنای فعالیتش در مشهد است اما چون مخاطبانش غیرمشهدی هستند، در خارج مشهد بیشتر شناخته شده است، تجربه همکاری با ارگان‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله علیه) ، مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، سازمان ارتباطات اسلامی، بسیج، آستان‌قدس، نهادرهبری در امور اهل سنت، شهرداری، مدارس بعثت و.... را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

مزیت این موسسه از یکسو نیروی انسانی و ارتباط چهره به چهره با مخاطب و از سوی دیگر، نبود قیود دست وپاگیر مدیریتی در مجموعه است.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان آیت الله عبادی 16، پلاک298/1

تلفن ثابت: 05137235141

تلفن همراه: 09153109762

وب سایت : https://noor-neshat.com

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401