مجمع جوانان شهید چمران

مجمع جوانان شهید چمران


معرفی مجموعه

چمران یک حقیقت محض از توان شدن در انسان امروز است. یک الگوی بی بدیل برای انسان امروز که چگونه میتوان با دستهای خالی تمامی قله های زیبایی و عزت را فتح کرد.
در سال 1383 عده ای از جوانان با محوریت و راهنمایی یکی از جوان یاوران فرهیخته کشورمان اقدام به راه اندازی مجمع جوانان شهید چمران کردند. آنان با این سوال که چمران کیست؟ و چگونه میتوان او را که به راستی شخصیتی جامع الاضداد است، الگویی برای نسل جوان تعریف نمود؛ اقدامات موثری را برنامه ریزی و اجرا نمودند.
در این سال ها طیف وسیعی از فعالیت های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی با محوریت ترویج افکار و منش شهید دکتر مصطفی چمران و با گفتمان "مثل چمران ..." برگرفته از سخن نورانی امام راحل به انجام رسیده است. از برگزاری سلسله همایش های مثل چمران تا اردوهای جهادی؛ از دوره های تربیتی تا مسابقات کتابخوانی؛ از کارآفرینی تا تولیدات هنری و محتوایی؛ و ... اما آنچه که این مجموعه را از مجموعه های مشابه جدا نموده است، پذیرش آن توسط خانواده و همرزمان شهید والا مقام به عنوان یک مجموعه ی تخصصی در حوزه ی شهید چمران میباشد.
در سال های نزدیک تر ورود به قرن جدید این مجمع تمام توان خود را صرف پشتیبانی از فعالیت های چمرانی در سطح کشور، تربیت چمران شناسان جوان و برگزاری دوره های تخصصی چمران شناسی نموده است.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، امام رضا ۲۱ انتهای کوچه درب سمت چپ

تلفن همراه: ۰۹۱۵۸۱۱۷۵۱۷

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401