مجموعه دینی فرهنگی شمیم آسمانی

مجموعه دینی فرهنگی شمیم آسمانی


معرفی مجموعه

 «شمیم خانواده آسمانی» شمیم محبت جاری در خانه

«شمیم خانواده آسمانی» مجموعه‌ای فعال در حوزه خانواده است که سنگ بنای شکل‌گیری آن در سال ۱۳۷۲ در جمعی خانوادگی و توسط دختران نوجوان و جوان گذاشته شد و در سال 94 به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

 اکنون این مجموعه بیش از ۳۰۰ عضو دارد که در کنار یکدیگر برای تحکیم فضای خانواده و تجلی فرهنگ ازدواج و فرزند‌آوری تلاش می‌کنند.

حوزه وظایف اعضای گروه شمیم خانواده آسمانی در ۷ طبقه کاری تعریف شده‌ است که در دو بخش حقیقی و مجازی فعالیت می‌کنند، این مجموعه برنامه‌های فرهنگی و خانوادگی را از سنین کودکی تا بزرگسالی برای مخاطبان خود تعریف کرده است.

اعضای این مجموعه از سن ۷ سالگی به سراغ کودکان می‌روند تا موازی با روند رشد آن‌ها، برای آن‌ها برنامه‌های تربیتی تعریف کنند. این روش‌های تربیتی با بازی‌‌ و سرگرمی شروع می‌شود و تا آموزش‌های مهارت‌های زندگی ادامه دارد. در واقع در این‌ مجموعه تلاش می‌شود تا افراد توانایی‌های خود را از سنین کم بشناسند و پرورش دهند.

مشاوره در زمینه‌های اخلاقی و اجتماعی فرصتی است که این مجموعه برای مخاطبان خود فراهم کرده‌ است. در این بخش مشاوره در زمینه‌های اعتقادی، اخلاقی، احکام، روان‌شناسی، مهارت‌های زندگی و سیاسی به افراد در سنین مختلف ارائه می‌شود.

ابتکار جالب این مجموعه برای تاثیرگذاری آموزش‌ها بر مخاطبان، ارائه آموزش‌ها در قالب‌های اجرایی و شبیه‌سازی شده است. در این بخش آموزش‌ها همراه با اجرای برنامه مشابه و فیزیکی است. به عنوان مثال در بحث ازدواج، مخاطب این فرصت را دارد تا در مراسم عقد نمادین حاضر شود و آموزش ببیند.

مشاوره در مسائل خانوادگی در قالب مشاوره بعد از ازدواج هم‌ توسط مربیان این‌ مجموعه ارائه می‌شود که در راستای تحکیم خانواده است.

مسئولان این گروه اجتماعی در سال‌های اخیر اقدام به تشکیل کارگروه دانشجویی زیرنظر مجموعه کرده‌اند. این گروه وظیفه دارد با فعالیت در دانشگاه‌ها بر موضوع توسعه و تعمیق باورهای دینی و اخلاق اسلامی دانشجویان متمرکز شود تا دانشگاه و دانشجو در مواجهه با هجمه‌ها و مسائل موجود سربلند باشند.

فرهنگ‌ سازی هدایای فرهنگی از کارهای شاخصی بوده که در این سال‌ها اعضای مجموعه بر روی آن کار کرده‌اند. این موضوع در بازه‌ای تبدیل به دغدغه اصلی مجموعه شده است تا بتوانند با برنامه‌ها و طرح‌های مختلف، شیوه تهیه هدایا را در بین مخاطبان خود اصلاح کنند.

رشد فرهنگی و قرآنی حاشیه شهر یکی از دغدغه‌های اهالی شمیم خانواده آسمانی بوده است. در همین راستا در سال‌های گذشته این مجموعه با همراهی مراکز حاشیه شهر اقدام به برگزاری دوره‎‌های آموزش مفاهیم قرآنی با روش‌های نوین آموزشی کرده که مورد استقبال بوده است.

«مادرانه‌ها» عنوان فعالیت فرهنگی و اجتماعی مجموعه در زمینه‌ آموزش‌های مدیریت خانه و خانواده به بانوان است. این طرح اقدامی در راستای تحقق شعار تحکیم خانواده است که در طول سال در حال برگزاری است.

یکی از چالش‌های اساسی گروه شمیم خانواده آسمانی در مدت فعالیت، شناخت پایین مجموعه‌ها و شخصیت‌های مذهبی از این‌ گروه است. موضوعی که سبب شده، خدمات این مجموعه هم به شکل مطلوب و کافی به شهروندان ارائه نشود.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

آدرس مجموعه: مشهد، خیابان سناباد41، نبش ابوسعید ابوالخیر، پلاک 36

تلفن ثابت: 0513453749

تلفن همراه: 09153021072

وب سایت : https://kh-asemani.com

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401