گروه هنری شرح نو

گروه هنری شرح نو


معرفی مجموعه

«شرح نو»  جایی برای پرورش مربیان نیروی رسانه ای تراز انقلاب

گروه هنری «شرح نو» از آن مجموعه های فرهنگی است که توانسته با چشم اندازی مشخص، هدفی روشن را دنبال کند و طی بیش از 8 سال فعالیت که البته با فراز و نشیب و دشواری هایی همراه بوده، توانسته است به نقطه ای برسد که امکان تشکیل تیم های رسانه ای، مشاوره و همچنین همراهی رسانه ای را در راستای تربیت نیروی رسانه ای تراز انقلاب اسلامی عهده دار شود و نام «شرح نو» نیز بر اساس فرمایش آن سال های رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت انجام کارهای نوین در عرصه های فرهنگی و رسانه ای برای این مجموعه انتخاب شده است.

آنگونه که «سید محمدتقی عالمی» مدیر گروه هنری «شرح نو» روایت می کند، ایده اولیه و شکل گیری این گروه به زمانی برمی گردد که شاید تنها عرصه و بهترین عرصه ارائه محتوای فرهنگی در فضای مجازی، وبلاگ ها بودند و پلتفرم های مختلف و شبکه های اجتماعی، به شیوه امروز گسترده نشده بود.

سید محمدتقی عالمی متولد 1365 که هنوز دوره جوانی را سپری می کند و تا سال 1392 تلاش کرده بوده تخصص های مختلف برای تولید محتوای رسانه ای را فرا بگیرد، کم کم به این نتیجه می رسد که با آموزش تعدادی از نیروهای نوجوان و جوان، تیم و گروهی را تشکیل دهد که بتواند در نهایت به تربیت نیروی تراز رسانه ای انقلاب منجر شود. آموزش از حدود سال 1393 و با 2 هنرآموز نوجوان آغاز می شود و با گذشت زمان، آموزش های تخصصی گسترش پیدا می کند و در نهایت به آنجا می رسد که در حال حاضر، در این مجموعه، بیش از 100 نفر اعضای فعال حضور دارند که حدود 70 نفر از آنها به صورت حضوری با مجموعه ارتباط دارند و بیش از 300 نفر نیز ظرفیت اجتماعی این مجموعه را تشکیل می دهند و فقط در سال گذشته حدود 1400 دقیقه محتوای رسانه ای توسط این مجموعه تولید شده است.

عالمی تلاش کرده که فعالیت های مجموعه فرهنگی خود را به صورت مستقل به انجام برساند و به جای آن که خود به دنبال سازمانی باشد تا محصولات رسانه ای را به آنها عرضه کند، به گونه ای عمل کند که سازمانها و نهادها برای سفارش تولیدات رسانه ای به مجموعه شرح نو مراجعه کنند.

مجموعه «شرح نو» در حال حاضر به یک آکادمی برای نیروهای انقلابی مبدل شده که می خواهند به عرصه فعالیت های رسانه ای و تولید و نشر محتوای رسانه ای وارد شوند و نه تنها در استان خراسان رضوی که در نقاط مختلف کشور به آموزش و تربیت نیروهای رسانه ای تراز انقلاب اسلامی اقدام کرده است. این مجموعه با بهره گیری از تجربیات گذشته، تلاش می کند علاوه بر آموزش های مختلف برای تشکیل و توانمندسازی تیم های رسانه ای، به مشاوره و همراهی با این تیم ها تا تولید محصولات رسانه ای و عرضه آن به مخاطب نیز اقدام کند.

البته در ابتدای راه این مسیر 8 ساله، محدودیت ها و مشکلات مالی فراوانی وجود داشته که با با صبر و تحمل، این مشکلات کم کم برطرف شده است.

این مجموعه طی سالهای گذشته علاوه بر فعالیت در مسیر چشم اندازی که برای خود مشخص کرده، در مسیر توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای حدود 80 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز گام مهمی برداشته و به همین دلیل نیز مدیر این مجموعه به عنوان کارآفرین نمونه این نهاد معرفی شده است.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، نبش مدرس 1 - طبقه منفی 1 - سازمان تبلیغات اسلامی

تلفن همراه: 09388004122

وب سایت : https://sharheno.com

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401