مدرسه علمیه سیادت

مدرسه علمیه سیادت


معرفی مجموعه

«مدرسه علمیه سیادت» جایی برای پرورش طلاب جهادی و فرهنگی 

«مدرسه علمیه سیادت» از سال ۱۳۸۵ با مدیریت علی اکبر اسکندری شروع به کار کرده است. در این مدرسه عموما مباحث فرهنگی و جهادی تبلیغ می‌شود. مدرسه سیادت سعی در جذب طلبه‌هایی دارد که به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی علاقه‌مند هستند. اکنون ۱۰۰ طلبه از مشهد و شهرستان‌ها در مدرسه سیادت مشغول به تحصیل‌اند. فعالیت‌های فرهنگی در این مدرسه بر دو موضوع کودک و نوجوان و خانه و خانواده متمرکز است و طلاب در ادامه دوران تحصیل، در یکی از این بخش‌ها به صورت تخصصی کار می‌کنند.

فعالیت‌های مدرسه علمیه سیادت در ۴ بخش اصلی برنامه‌ریزی شده است.

بخش اولیه این برنامه‌ریزی به تحصیل اختصاص دارد. در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های این مدرسه همواره تحصیل و علم‌آموزی طلاب در اولویت اول بوده است و انجام فعالیت‌های فرهنگی هیچ‌گاه تداخل و منافاتی با این امر نداشته است.

کار در حوزه کودک و نوجوان بخش دیگر کاری مدرسه سیادت است. تمام فارغ‌التحصیلان این مدرسه دوره‌های آموزشی را تحت عنوان کار با کودکان می‌گذرانند و با حضور در مدارس مشهد و شهرستان‌ها اوقاتی را با کودکان و نوجوانان و آموزش‌های فرهنگی و مذهبی سپری می‌کنند.

از سایر فعالیت‌های این مدرسه در حوزه کودکان می‌توان به انتشار چند جلد کتاب تخصصی اشاره کرد.

همچنین برنامه ویژه مدرسه سیادت برای کودکان تهیه مباحث آموزش و معرفی بازی‌ است که شامل ترکیبی از ۵۰ بازی بومی_محلی و بازی‌های ابداعی طراحی شده است. علاوه بر آن اقداماتی نیز برای تولید چند نوع اسباب‌بازی‌ مانند زمین گلف چوبی و ماز صورت گرفته است‌.

خانواده دیگر حوزه فعالیت اعضای مدرسه سیادت است. این مدرسه در موضوع خانه و خانواده‌ نیز چند جلد کتاب منتشر کرده است و طلابی که این حوزه را برای انجام فعالیت فرهنگی انتخاب کرده‌اند برای مشاوره در حوزه تربیت فرزند، رفع مشکلات روحی فرزندان، ارتباط زوجین و... آماده می‌شوند.

آخرین بخش فعالیت مدرسه سیادت در زمینه موضوعات اجتماعی است. در این زمینه به جهت نهادینه شدن روحیه جهادی در طلبه‌های جوان، اعضای مجموعه با همکاری خیریه همسایه آفتاب فعالیت‌های جهادی مانند ساخت‌وساز، نجاری، جوشکاری و رنگ‌کاری‌ را پیش می‌برند.

مدرسه سیادت قصد دارد به جهت برقراری ارتباط با نسل جدید در آینده محتوایی را با موضوع بازی در فضای مجازی برای عموم ارائه دهد. این آموزش‌ بازی‌ها همراه با توضیحات روانشناسی و تربیتی خواهد بود که به عنوان محصول ویژه برای کودکان و نوجوان طراحی شده است‌. البته مسئولان این مدرسه در برنامه‌های بلندمدت خود در اندیشه ایجاد خانه بازی برای کودکان هستند.

یکی دیگر از اقدامات این مدرسه، تولید نرم‌افزار "عالم شو" است که شامل تمام کتاب‌های دوران تحصیل طلبگی همراه با سوال و جواب و نمونه آزمون می‌باشد و به حوزه علمیه قم ارائه شده است.

مسئولان و طلاب این مدرسه در مسیر این فعالیت‌های‌ فرهنگی با مشکلاتی ازجمله کمبود وقت و بودجه و فضای کافی برای اجرای برنامه‌ها مواجه بوده‌اند.

آنها همواره استفاده از پتانسیل‌های هیئت‌های مذهبی و برگزاری برنامه‌های ورزشی مانند لیگ‌های مختلف در پایگاه های بسیج محله و ایجاد خانه‌های بازی را به جهت برقراری ارتباط موثر با نسل جدید ضروری و مهم می‌دانند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، چهارراه زرینه، مدرسه علمیه سیادت

تلفن ثابت: 05132244228

تلفن همراه: 09153060150

p> وب سایت : https://m-saadat.ir

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401