تشکل پویش فرزندآوری جوان

تشکل پویش فرزندآوری جوان


معرفی مجموعه

«طرقبه جوان بمان» جایی برای پویش­های فرزند آوری

 

خطر کاهش جمعیت و گسست نسلی، موضوعی است که برخی از فعالان در عرصه­ های فرهنگی و تربیتی، حتی بیش از متولیان سازمانی، آن را جدی دانسته و تلاش کرده­اند ضمن کسب شناختی از وضعیت پیرامونی خود، راهی برای حل مشکل بیابند.

از جمله همین فعالان فرهنگی که گستره فعالیت­های او بیشتر در شهرستان طرقبه شاندیز تعریف می­شود، هادی عباسپور طرقبه است که خود سال­ها به عنوان معلم و مدیر مدرسه در آموزش و پرورش فعال بوده و کاهش دانش آموزان در منطقه پیرامونی او، دغدغه یافتن راهی برای برطرف کردن این مشکل را برای او ایجاد کرده است.

او با آغاز شیوع کرونا و ایجاد مشکلات اقتصادی ناشی از آن با همراهی همسر خود، کمک به مادران باردار و شیرده را در قالب پویش بسته­های همدلی آغاز کرده تا برخی از مهمترین نیازهای اقتصادی آن­ها را برآورده کند و با جلب همراهی امام جمعه شهرستان و برقراری ارتباط با نهادها و دستگاه های ذیربط، نشریه «شمیم جنگ جمعیتی» را تولید کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

بزرگترین معروف مورد نظر برای آنها «کمک به فرزندآوری و تربیت نسل آینده» و بزرگترین منکر مورد توجه آن­ها نیز «سقط جنین» است.

این مجموعه برای گسترش فعالیت­های خود و برای انجام اقدامات سازمان­ یافته و اثرگذار، طی هماهنگی با مجموعه های پزشکی و درمانی شهرستان، پوسترهایی با موضوع خطرات و عوارض سقط جنین در این مراکز توزیع و نصب می­کند و در ضمن از این مجموعه ها خواسته می شود در صورتی که شخصی به دلیل مشکلات معیشتی برای سقط جنین مراجعه کرد، او را برای استفاده از خدمات و منصرف کردن از سقط جنین، معرفی کنند.

ضمن اینکه با همراهی برخی دیگر از مجموعه های خیریه در سایر شهرها و استان های کشور، این کار کم­کم از پویش فرزندآوری «طرقبه جوان بمان» به اقصی نقاط کشور گسترش پیدا می­کند.

این مجموعه در کنار این، توانسته کمک هایی را برای کمک به مادران نابارور تامین کند و از این راه نیز به موضوع افزایش نسل کمک کند که نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

یکی از مهمترین اهدافی که این خانواده فعال در زمینه مسائل جمعیتی دنبال کرده، این بوده که موضوع داشتن فرزندان زیاد در خانواده که متاسفانه در سال­های گذشته به نوعی کار قبیح و ناپسند نیز از آن تعبیر می شد، نه تنها به عنوان امری طبیعی، بلکه به عنوان یک موضوع ضروری معرفی شود.

در حال حاضر این خانواده فعال از طریق تامین محتوای لازم برای آگاهی بخشی به خانواده ها برای تولید و ازدیاد نسل و همچنین تامین برخی از منابع مالی برای افرادی که مشکلاتی در زمینه تولد و نگهداری از فرزند دارند، کمک می کند. ضمن این که در همایش فعالان جمعیتی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری نیز مورد تقدیر قرار گرفته اند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: طرقبه، خیابان صاحب الزمان5، پلاک69

تلفن ثابت: 05134224363

تلفن همراه: 09153234669

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401