موسسه فرهنگی بیان هدایت نور

موسسه فرهنگی بیان هدایت نور


معرفی مجموعه

«بیان هدایت نور» یک طرح نو برای آموزش‌های قرآنی به نوجوانان

 

«موسسه فرهنگی بیان هدایت نور» سال 67 با برگزاری جلسات تفسیر قرآن و شرح نهج البلاغه استاد محمدعلی انصاری در مشهد کار خود را آغاز کرد اما تکمیل ساختمان جدید موسسه و بهره برداری از آن در سال 96 فصل نوینی از فعالیت‌های آن را رقم زد و این موسسه که امتیاز استقبال بالای مخاطبان از جلساتش را داشت، به سمت برنامه‌های تخصصی برای گروه ها و اقشار متنوع مخاطبش حرکت کرد؛ از برگزاری کارگاه های آموزش یک روزه زوجین مبتنی بر مبانی دینی باعنوان مهر پایدار و دوره های تربیت فرزند تا چاپ قرآن با ترجمه استاد انصاری و تولید اپلیکیشن رایگان مُنیب برای مخاطبان فارسی زبان خارج کشور که شامل چهار هزار ساعت فایل صوتی و مکتوب از تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است.

از سال 97 نیز به صورت ویژه دغدغه برنامه‌ریزی برای نوجوانان امروز که با هجمه گسترده سایبری مواجه است، در این موسسه ایجاد شد که پس از دو سال کار مطالعاتی، از سال 99 پروژه «همسفر نور» در این راستا طراحی شد و تیر ماه 1400 آغاز به کار کرد. این پروژه دوره ای پنج ساله برای نوجوانان دختر و پسر بالای 12سال و شامل صد عنوان محتوای آموزشی مهارتی می‌باشد که به صورت مجازی و حضوری آموزش داده می‌شود.

به گفته احمد وطن خواه، مدیر عامل موسسه فرهنگی بیان هدایت نور، نوجوانان هر هفته دو یا سه ویدئوی آموزشی را در سایت موسسه مشاهده کرده و هفته‌ای دو جلسه مشاهدات ویدئویی خود را به صورت حضوری در قالب بازی و کار گروهی تمرین می‌کنند و آموزش عملیاتی می بینند تا در شخصیتشان نهادینه شود. در واقع بخش آموزش مجازی برای راحتی کار نوجوانان و درگیر شدن خانواده هایشان با محتوای دوره طراحی شده است و عمق بخشی محتوا در بخش حضوری اتفاق می افتد. در حاشیه دوره نیز فوقِ برنامه هایی مانند اردوهای تفریحی، زیارتی، ورزشی و پدر پسری یا مادر دختری به منظور تقویت هر چه بیشتر ارتباط خانواده نوجوانان با موسسه برگزار می‌شود.

همچنین 11 جلسه آموزشی توجیهی برای والدین شرکت کنندگان در پروژه همسفر نور، در ارزیابی اجمالی نخستین دوره این پروژه برگزار می‌گردد.

این موسسه آمادگی دارد محتوا و طرح درس پروژه "همسفر نور" را به حسینیه‌ها، مساجد و سایر مراکز فرهنگی در سراسر کشور ارائه دهد تا به صورت حضوری بتوانند دوره را در شهر خود برگزار کنند که در این زمینه تاکنون تشکل های اسلامی اسپانیا از متقاضیان بوده اند.

مدیرعامل موسسه بیان هدایت نور، چشم انداز موسسه را تربیت نوجوانان رشد یافته علمی با مهارت های فردی بالا برای اشاعه دین واقعی با رویکرد استدلالی و توان پاسخ به شبهات معرفی می کند و درباره مشکلات پیش‌رو می گوید: مهمترین چالش موسسه، مسائل مالی می باشد که تاکنون با کمک خیرین تأمین شده است، در وهله ی بعد کمبود مربی تخصصی که توان پاسخگویی منطقی به پرسش های چیستی، چرایی و چگونگی نوجوان را داشته باشد از چالش های مهم ما محسوب می‌شود.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، بلوار ملک آباد، خیابان فرهاد، نبش فرهاد22

تلفن ثابت: 05137636979

تلفن همراه: 09153160194

وب سایت : https://hedayatnoor.org

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401