موسسه امام سجاد (ع)

موسسه امام سجاد (ع)


معرفی مجموعه

«موسسه امام سجاد(ع)» جایی برای احیای عفاف

امیرعباس پهلوان از سال83 در «موسسه قرآن و حدیث امام سجاد(ع)» موضوع ترویج عفاف و حجاب را با برپایی کارگاه «گلپوش» با رویکرد نگاهی نو به حجاب راه‌اندازی کرد که پس از دو سال کسب تجربه و مطالعه، برآیند این کارگاه‌ها به شکل یک کتاب با همان نام «گلپوش» وارد عرصه فرهنگی شد. این کتاب که تاکنون 27 مرتبه در 85هزار جلد و قطع جیبی به‌چاپ رسیده که ویژه اجرای مسابقه کتابخوانی در مدارس است.

این مجموعه حدود 8سال با همین روش در مدارس فعالیت کرده است و با طراحی شبکه مسائل فرهنگی با روش عملیاتی کف میدان در قالب کارگاه‌های 90دقیقه‌ای و سپس چاپ کتاب و برگزاری مسابقه کتابخوانی تاکنون موفق به برگزاری افزون بر 600 کلاس در مشهد و همچنین کارگاه‌های گلپوش در 8 شهر بزرگ کشور شده است. در این راستا تاکنون 500 مربی نیز آموزش دیده‌اند. همچنین برگزاری نمایشگاه پوستر «گلپوش» و توزیع جزوه «نهی از منکر» که 16مرتبه تجدید چاپ شده است را در فعالیت‌های خود دارد.  

مسابقه کتابخوانی «گلپوش» در 400 مدرسه متوسطه در مشهد و 130 مدرسه در تهران در حرکتی شاخص اجرا شده و محتوای آن در اختیار بیش از 600هزار نفر قرار گرفته است. این طرح در ورودی‌های حرم مطهر رضوی نیز اجرا می‌شود که بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته 95درصد شرکت‌کنندگان از این برنامه اظهار رضایت کرده‌اند.

کارگاه بعدی این مجموعه با عنوان «راز عشق» و موضوع نگاهی نو به روابط دختر و پسر و راه‌های انتخاب همسر ویژه دختران بوده است که تاکنون در شهرهای مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و ساری در سطح وسیع اجرا شده و خلاصه این کارگاه‌ها نیز در قالب کتابی با همین عنوان به چاپ رسیده و به شکل نمایشگاه پوستر و مسابقات کتابخوانی اجرا شده که در قالب کارگاه‌های ارائه شده در جشنواره عفاف و حجاب کشور مورد پسند قرار گرفته است.

فعالیت دیگری که از سوی این مجموعه انجام گرفته «مسافر زیبایی» با معنای خوشبختی در زندگی است. موسسه امام سجاد(ع) اکنون در حال تدوین «رهتاپ» با موضوع هدایت تحصیلی اشتغال پایه برای پسران است. زیرا اعتقاد دارند اشتغال در حین تحصیل برای پسران نتایج درخشانی دربر دارد که تمایل به ازدواج بهنگام، تقویت عفاف و موفقیت‌های شغلی از جمله آن‌هاست.

این مجموعه در آخرین روش خود از برگزاری مسابقه کتابخوانی به روش دیجیتال با ارسال پیامک هم بهره گرفته است که قابلیت بارگذاری فیلم و موشن‌گرافی و تصویر را نیز دارد.

مجموعه امام سجاد(ع) با نگاه شبکه‌ای به موضوع مسائل فرهنگی به‌ویژه عفاف و حجاب به‌عنوان یک مزیت، روش اجرای برنامه‌های خود را تدوین کرده است. بنابراین در ساختار برنامه‌ها از سخنانی بهره می‌گیرند که اگر خود جای نوجوانان بودند آن را می‌شنیدند هم برایشان پذیرفتنی بود. رده سنی مورد نظر موسسه نیز متوسطه اول و دوم و دانشگاه‌ها هستند.

هدف کلی موسسه به‌عنوان بزرگترین مجموعه از نظر میزان اجرا در زمینه عفاف و حجاب کشور در مدارس، از تمامی برنامه‌ها پیگیری موضوع عفاف و حجاب برای دانش‌آموزان از طریق اغناء با زبان خودشان و با روش‌های ابدایی روز در مدارس است.

این مجموعه تجربیات و مدل اجرای خود را در رویداد هم‌افزا ارائه خواهد کرد.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

کاتالوگ ها

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد،امام رضا 35، پلاک28، ساختمان یاسین، طبقه 3

تلفن ثابت: 05138540175

تلفن همراه: 09105785774

وب سایت : https://mtsajjad.blog.ir

رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401