هیئت فعالین توییتری

هیئت فعالین توییتری


معرفی مجموعه

«توئیتری‌های انقلابی» جایی برای توئیتری‌های انقلابی

 

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی اول از جمله روحانیون جوان و پرتلاشی است که با درک ضرورت حضور در فضای مجازی، فعالیت‌های خود را در شبکه اجتماعی توئیتر به صورت جدی آغاز کرده‌است. او به دلیل آنکه توئیتر در میان شبکه‌های اجتماعی، از قدرت جریان‌سازی بیشتری به خصوص در میان طیف نخبگان برخوردار است و از سویی در سال‌های گذشته به پایگاه فعالیت علیه انقلاب اسلامی تبدیل شده، تلاش کرده با ورود فعالان رسانه‌ای انقلابی به حوزه توئیتر، این خلاء را برطرف کند.

از سوی دیگر این فعالیت‌ها موجب شده که مسائل انقلابی و فرهنگی هم بازنشر شود و از طرفی دیگر، نیروهای انقلابی بیشتر دیده شوند و نوعی سازماندهی نیز در جمع آن‌ها شکل گرفته و برقرار شود.

او پس از آنکه پاتوق‌ها و دورهمی‌های «توییتری‌های انقلابی» در سال 1397 در تهران و در قالب هیئت آغاز می‌شود، تلاش می‌کند این دورهمی‌ها را در مشهد نیز پایه‌گذاری کند تا در جلساتی حضوری، این مجازی‌ها و توئیتری‌ها گرد هم بیایند و در مورد موضوعات مختلف به صوت حضوری گفت‌وگو داشته باشند.

به عقیده او، جلسات گفت‌وگوی حضوری برای مجازی‌ها بسیار جذاب و اثرگذار است. اعتقاد دارد که این آشنایی باعث افزایش همبستگی می‌شود. چراکه وقتی ارتباط فقط مجازی باشد همبستگی ایجاد نمی‌شود و گاه ممکن است اصطکاک بوجود بیاید. اما جلسات حضوری سوءتفاهم‌ها را برطرف می‌کند و نتایج خوبی به همراه دارد.

این فعال مجازی مهمترین اقدام خود را ایجاد یک تشکل مردمی فضای مجازی می‌داند و نقطه مطلوب او نیز زمانی است که جلسات به صورت منظم برگزار شود و برای بخش‌های مختلف کار، مسئولیت‌های مشخص برای افراد تعریف شود.

باتوجه به اینکه این فعال انقلابی نمی‌خواسته زیر بیرق شخصی باشد و جلسات در فضایی برگزار شود که عموم مخاطبان مایل به حضور در آن باشند، تلاش کرده جلسات حضوری را در فضاهایی مثل حسینیه‌ها برگزار کند که تعلق به فرد و مجموعه خاصی نداشته‌باشد.

در جلسات برگزار شده که تعداد آن بیشتر از 10 مورد است، افراد مختلفی به این محفل دوستانه دعوت شده‌اند و در زمینه تحلیل و اینکه چه محتوایی را بهتر است منتشر کنند نیز بحث و گفت‌وگوهایی صورت گرفته‌است.

ضمن اینکه در این جلسات، تقریبا حضور خانم‌ها و آقایان برابر بوده‌است. حجت‌الاسلام‌ابراهیمی، خانم‌ها را بخش مهم و تاثیرگذاری در فعالیت رسانه‌ای در فضای مجازی می‌داند و همسرش نیز که از فعالان در این عرصه است، او را در این مسیر همراهی می‌کند.

او اعتقاد دارد که در فضای توئیتر، کار به مراتب از اینستاگرام ساده‌تر است چراکه مهارت‌ها و تکنیک‌های استفاده از تصویر که در اینستاگرام می‌بایست مراعات شود، در توئیتر وجود ندارد و کار به مراتب ساده‌تر است. به نظر او، فعالیت در توئیتر فقط نیاز به دغدغه‌مندی و توانایی بیان صحیح دارد.

این توئیتری‌ها البته در فضای تلگرام هم گروهی برای بحث و تبادل نظر دارند و نظرات خود را در این گروه نیز به اشتراک می‌گذارند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: در منزل اعضا برگزار می شود

تلفن همراه: 09158927297

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401