باشگاه مجازی های انقلابی

باشگاه مجازی های انقلابی


معرفی مجموعه

«باشگاه مجازی های انقلابی» جایی برای شبکه سازی بچه های انقلابی

باشگاه مجازی های انقلابی با رسالت شناسایی، توانمند سازی و شبکه سازی نیروهای انقلابی فعال در فضای مجازی در تابستان سال ۹۷ توسط دکتر مصطفی شریف تاسیس شد.
طی اولین فراخوان در فضای مجازی و دعوت به اولین دورهمی بیش از چهارصد نفر اعلام آمادگی کردند و جمع اولیه باشگاه ایجاد شد که آرام آرام طی این سالها به سمت ساختار سازی، تربیت کادر و کار تخصصی پیشرفت.

در باشگاه مجازی های انقلابی همواره سعی شده است با طراحی قالب های جدید و جذاب، با برگزاری رویداد های متنوع و با اجرای عملیات های انتشار محتوای هماهنگ، مفاهیم ارزشی حفظ و در فضای مجازی یا حقیقی ترویج شود.
در باشگاه مجازی های انقلابی همواره سعی کرده ایم با هم فکر کنیم، با هم تصمیم بگیریم و با هم اجرا کنیم تا زمینه رشد فکری و مهارتی اعضاء باشگاه بیشتر فراهم بشود.
باشگاه مجازی های انقلابی برای اعضا خودش یک نظام هشت سطحی را طراحی و تعریف کرده است که اعضا با گذراندن دوره های آموزشی، حضور در رویداد ها، فعالیت حرفه ای تر در فضای مجازی می توانند از سطحی به سطح دیگر ارتقا پیدا کنند و در سطوح بالاتر امکانات و خدمات بیشتری از باشگاه دریافت کنند، همچنین دو مسیر رشد برای اعضا کادر تعریف شده است، مسیر رشد اول شامل مباحث مبانی، معرفتی، مهارت زندگی و کار تشکیلاتی و مسیر رشد دوم شامل مباحث فنی و مهارتی برای تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی.
برای باشگاه مجازی های انقلابی اعضا کادر بسیار مهم هستند پس ضمن برنامه ریز ی برای رشد اعضا کادر همواره سعی می شود با روش های مختلف از جمله آزمون های استعداد یابی و شخصیت شناسی، علایق و استعدادهای اعضا کادر شناسایی شود و در همان راستا به ایشان جایگاه و ماموریت سپرده شود تا از کار در تشکل احساس رضایت بیشتری داشته باشند.
باشگاه مجازی های انقلابی تا الان بیش از دویست عملیات انتشار محتوا و پویش های بزرگ ملی مانند فرزندت کجاست، پیام امام و ... را اجرایی کرده است و همچنین توانسته است چهره های جدید در حوزه فضای مجازی مانند مجری، تولید کننده، مدرس و... را تربیت و معرفی کند و هم اکنون ۱۱۰ عضو کادر و بالغ بر ۵۰۰۰ عضو در سراسر کشور دارد.
ساختار فعلی باشگاه مجازی های انقلابی شامل چهار بخش اصلی است.
معاونت ستادی شامل زیر بخش هایی مانند منابع انسانی، رفاهیات، مالی و اموال، برنامه ریزی، رسانه و دعوت
معاونت معنویت و جهاد که شامل هیئت و قرارگاه جهادی فائزون می شود و ضمن برگزاری مراسمات، برپایی موکب و... در پیک پنجم کرونا در قالب طرح "یک جرعه مهربانی" بیش از چهار هزار قوطی آب سیب تولید و به دست بیماران کرونایی رساند.
معاونت موسسات اقماری که شامل:
موسسه رهش (تولید محتوا ویژه فضای مجازی)، موسسه آهو (آموزش مهارت های فضای مجازی)، موسسه بوم (رصد و تحلیل فضای مجازی)، موسسه کبوتر(تبلیغات گسترده در فضای مجازی) و مرکز نیکوکاری باشگاه مجازی های انقلابی می شود.
مرکز نیکوکاری باشگاه مجازی های انقلابی با هدف نهضت اجتماعی و امداد به مستضعفان تشکیل شده است و در حال حاضر شیر خشک بیش از ۱۵۰ نوزاد مستعضعف را در حاشیه شهر و روستاهای اطراف شهر مشهد تامین می کند.
و چهارمین معاونت باشگاه مجازی های انقلابی معاونت رویدادها است که در حال حاضر چهار زیر مجموعه اصلی دارد:
1- رویداد هم اندیش با موضوع کتاب، فیلم و تئاتر که برگزاری جشن امضا کتاب "کاهن معبد جینجا" در مشهد از کارهای شاخص این رویداد بود.
2- رویداد هم کار با موضوع ترویج و الگو سازی در حوزه نوآوری و اقتصاد دیجیتال که تاکنون با چندین فرد شاخص حوزه استارت آپ ها رویداد برگزار کرده است.
3- رویداد هم نشین با موضوع الگو سازی و تکریم از شخصیت های موفق انقلابی که جلسات متعددی با خانواده شهدا یا فعالان شاخص فضای مجازی برگزار کرده است.
4- رویداد هم قدم با موضوع زمینه سازی برای تفریح و نشاط طیب و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی مانند اردوی سفر به کرمان و زیارت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار کرده است.
در حال حاضر مشغول برگزاری طرح چالش رشد ویژه اعضا کادر باشگاه مجازی های انقلابی هستیم که یک طرح تربیتی بیست هفته ای با محور های سبک زندگی، بندگی، مبانی معرفتی، مهارت های زندگی و مهارت های فضای مجازی است.
هدف من تربیت انسان رسانه است یعنی افرادی که در کنار دارا بودن مبانی اندیشه انقلابی بتوانند به صورت فردی و با ابزارهای ساده مانند گوشی موبایل، محتوای مناسب و فاخر تولید کنند و در فضای مجازی نشر دهند.
مهمترین دغدغه ما ایجاد فضایی جذاب برای دهه هشتادی ها، بستر سازی برای فعالیت بانوان انقلابی که ظرفیت بسیار بزرگی دارند، تربیت نیروی فضای مجازی برای سایر تشکل های انقلابی و تامین زیر ساخت های مورد نیاز از دیگر فعالیت های مان می باشد.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان آخوند خراسانی، خانه جوانان

تلفن ثابت: 05138402543

تلفن همراه: 09151239646

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401