باشگاه منتظران جوان

باشگاه منتظران جوان


معرفی مجموعه

«باشگاه منتظران» جایی برای کادرسازی شبکه‌ای نخبگان

«باشگاه منتظران» که 29 شعبه و بیش از هزار عضو نوجوان و جوان دارد، 16سال پیش با هدف پرورش منتظران صالح و واقعی حضرت ولیعصر(عج) و یاران تراز انقلاب ایجاد شد. اعضای آن از جلسات گفتمانی با محوریت مسائل فکری اعتقادی، جریان‌شناسی و تحلیل مسائل روز گرفته تا خدمات متناسب با سن و نیازشان مانند کلاس کنکور یا معرفی به کارخانه نوآوری و شتاب دهنده‌ها و مشاوره ازدواج بهره می‌برند.

تعلیم و تربیت از روی عشق و علاقه با هدف کادرسازی و تشویق به کار شبکه‌ای، محور کار باشگاه منتظران است که تلاش دارد شعبه ویژه دختران را نیز که بصورت خاص به تبیین جایگاه تمدنی زن می‌پردازد، در آینده نزدیک راه اندازی کند.

پس از نقش آفرینی موثر باشگاه منتظران در جذب و پرورش نوجوانان، موسس باشگاه جای مدارس نخبگانی برای رشد علمی دانش‌آموزان را خالی می‌بیند و سال 95 مدارس متوسطه اول و دوم( 12 تا 18 سال) را به منظور تربیت نخبگانی با رویکرد تربیت دینی راه‌اندازی می‌کند که اکنون به بیش از 700 دانش‌آموز نخبه خدمات فاخر آموزشی ارائه می‌دهد.

در واقع چه در باشگاه و چه مدارس، تلاش بر این بوده که با آزمون و خطا و کار سلیقه‌ای پیش نروند به همین خاطر سبک کارشان برگرفته از تجربه 17 سال فعالیت فرهنگی آموزشی در مدارس نخبگانی شهر می‌باشد و بسیاری از دانش‌آموزانشان نیز از همین طریق شناسایی و جذب شده‌اند. همچنین 80درصد پرسنل مدرسه را شاگردان قدیم آن تشکیل می‌دهند که اکنون خودشان بهترین معلم ها یا مربیان شهر یا مدیران تشکل های دانشگاه های بزرگ هستند.

دروس ارائه شده در مدارس، مهارتی بوده (مثل مهارت فکر خوب که روش درست اندیشیدن یاد می‌گیرند) و در کارگاه ها و بازی ها(گیمی فیکیشن)، اتاق گفتمان و مناظرات، گالری هنر (بازیگری، دوبلاژ، عکاسی و....) و... روی هوش هیجانی، اجتماعی و معنوی سرمایه‌گذاری می‌شود چراکه متولیان اعتقاد دارند تعلیم وتربیت باید بازی‌وار باشد تا به جان مخاطب بنشیند؛ حتی مشکلات و ضعف‌های دانش‌آموزان هم با بازی درمان می‌شود و برخی نیز از همین دوره دانش‌آموزی، تولیدکننده بازی شده و درآمد دارند.

رضا صمدی، موسس و مدیر باشگاه و مدارس نخبگانی منتظران جوان است که با وجود اتمام تحصیلات در رشته پزشکی، رشته تاریخ را تا کارشناسی ارشد ادامه‌است.

او ضمن اعلام آمادگی برای آموزش مدیران مدارس دولتی در این راستا، تربیت بسترسازان ظهور و سربازان جهاد تبیین را مهمترین دستاورد باشگاه و مدارس منتظران می‌داند و درباره چالش‌های مسیر می‌گوید: مهمترین مشکل ما مسائل مالی و نبود زیرساخت ها و امکانات است که کاملا شخصی تأمین می شود؛ نهادهای دولتی حمایت چندانی ندارند حتی آموزش و پرورش رسما به ما گفت دست نگه دارید این کارهای شما خریدار ندارد؛ در مجموع طی این سال‌ها به تجربه دریافته‌ایم همین که مسئولان چوب لای چرخ‌مان نگذارند، باید راضی باشیم. خیران هم اغلب چون نگاه بلندمدت ندارند، همراهی شان خیلی کمرنگ است، عده ای دیگر در ازای کمک، سهم می‌خواهند که چون اصالت و استقلال فکری مدارس و باشگاه برای‌مان مهم است، قبول نمی‌کنیم.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: این مجموعه به صورت گردشی در منازل اعضا می باشد

تلفن همراه: 09153023915

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401