مجموعه رواق اندیشه

مجموعه رواق اندیشه


معرفی مجموعه

«رواق اندیشه» جایی برای فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و اقتصادی بین‌المللی

ایده شروع کارشان، سال 95 جرقه می‌خورد. ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که گروه شش نفره‌‌شان دغدغه زیادی برای فعالیت در حوزه بین‌الملل داشته‌اند و در راستای رسیدن به هدفشان، یک مجموعه هلدینگی را راه‌اندازی می‌کنند و شرکت «رواق اندیشه» با مدیریت سجاد آفرند پامی‌گیرد.
یک‎سال طول می‌کشد تا در اولین گام، یک شرکت رسانه‌ای با نام «ایت استودیو» راه‌اندازی شود. به موازات آن، یک شرکت نرم‌افزاری در زمینه برنامه‌نویسی با نام «افق نو»، شرکت بازاریابی با نام «سلام» و دارالترجمه با نام «ایستا» نیز شروع به فعالیت کردند.
تلاش این تیم شش نفره خوش‌فکر به‌گونه‎ای پیش رفته است که توانسته ‎اند در طول 5 سال فعالیت به دستاوردهای ارزشمند و قابل توجهی دست یابند. آن‌ها پروژه‌های متعددی را در دستور کارقرارداده‌اند و به این ترتیب دغدغه کار در حوزه بین‌الملل را در سه بخش فرهنگی، مذهبی و اقتصادی پیش برده‌اند.
با وجود این‌که هسته اصلی ایجاد هلدینگ را این شش نفر تشکیل داده‎اند اما حالا با گذشت چند سال برای نزدیک به 40 نفر کارآفرینی نیز شده و این درحالی است که هم‎ افزایی میان تیم‌ها موجب شده بتوانند پروژه‌ها را به‌صورت گروهی انجام بدهند.
در بخش رسانه سعی کرده‌اند تیمی را تشکیل دهند که در زمان‌های مختلف و قالب‌های مختلف همچون اینفوگرافی، پوستر، تیزر، موشن‌گرافی و مستند و ..با کیفیت بالا پروژه‌ای را متناسب با مخاطب موردنظر تعریف کند.
همین چندی پیش بود که برای گروهی از مخاطبان خاص خودشان، پروژه‌ای را تعریف کردند که در جریان آن، نزدیک به 5 هزار معلم قرآنی از کشورهای مختلف دنیا شناسایی شدند و در قالب جشنواره «رضوان» به رقابت پرداختند و آثارشان بررسی و نفرات برتر معرفی شدند.
شناسایی این افراد را تیم بازاریابی برعهده دارد که به‌طور مشخص، آدم‌های متخصص در زمینه‌های مورد نظر را شناسایی کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط گیری هم می‌تواند به صورت سنتی و از طریق سرچ در گوگل و تماس باشد یا می‌تواند از مسیر دیجیتال مارکتینگ باشد.
در حوزه رسانه برای صدا و سیما و سایر مجموعه‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بنیاد مستضعفان و بنگاه‌های اقتصادی تولید محتوا بر اساس نیاز یا پروژه تعریف شده انجام می‎شود. اکنون بخش مهمی از فعالیت تیم رسانه‌ای در حوزه بین‌‎الملل و ارتباط با موسسات و اتحادیه‌های مختلف در سایر نقاط دنیا است.
در زمینه برنامه نویسی نیز سعی کرده ‎اند تیمی قوی و کارآمد را برای تحقق اهداف تعیین شده‎شان دور هم گردآورند. این تیم به‌صورت تخصصی مسئولیت راه ‎اندازی سایت‎ها و اپلیکیشن‎های مختلف برای مجموعه‌های متقاضی است و تمام سرویس‎دهی لازم را صفر تا صد برعهده دارند.
برای معرفی یکی از دستاوردهای مهم این تیم باید به ساخت سوپراپلیکیشن «حبیب» که 10 زبانه طراحی شده است، اشاره کرد که نیازهای شیعیان در سراسر دنیا را برطرف می‎کند.بخش‌هایی همچون قرآن‌خوانی، اقامه اذان، مفاتیح، احکام و ... در این اپلیکیشن تعریف شده است که خدمات مورد نیازشیعیان را به چند زبان زنده دنیا ارائه می‎دهد. این برنامه بخش‎های دیگری هم در حوزه گردشگری، فروشگاهی، حسینیه و پرسش و پاسخ دارد که رو به گسترش است.
شرکت «سلام» در این میان مسئولیت بازاریابی را دارد و در این بخش نقش‌آفرینی می‌کند. این تیم، فعالان فرهنگی و اقتصادی دنیا را بر اساس نیازسنجی انجام شده یا پروژه تعریف شده شناسایی کرده و ارتباط می‌گیرند. یکی از مهمترین دستاوردهای تیم بازاریابی، راه‌اندازی فروشگاهی بوده که برخی محصولات خاص کشور را به علاقه‌مندان آن کالا در سراسر دنیا معرفی می‌کند. از جمله این محصولات؛ انگشتر، صنایع دستی و اقلام چرم بوده است که ضمن برندسازی از طریق این سامانه به فروش می‌رسد.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

کاتالوگ ها

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، خیابان رضا، بین رضا 17 و 19، پلاک 180

تلفن ثابت: 05138480439

تلفن همراه: 09153908848

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401