گروه ایده نگاری ثمر

گروه ایده نگاری ثمر


معرفی مجموعه

«ثمر» جایی برای ایده‌نگاری

 

رضا حاتمی‌وفا به پشتوانه تجربیات فعالیت 10 ساله در عرصه رسانه‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، از ابتدای سال 1400 تصمیم گرفته مجموعه‌ای را با عنوان «گروه ایده‌نگاری ثمر» راه اندازی کند تا ایده‌های مختلفی را که در سال‌های گذشته مدنظر داشته، به اجرا برساند.

این مجموعه، کار خود را در ابتدا با چند میکرو رسانه در حوزه طنز آغاز کرده و در ادامه با راه اندازی میکرو رسانه «چی کتاب» در حوزه ترویج و نشر کتاب به کار خود ادامه داده که نسبت به فعالیت گذشته جدی‌تر بوده و البته با یک ایده متفاوت در این حوزه فعالیت کرده‌است.

فعالیت‌های گروه ایده نگاری ثمر در ابتدا با 2 نفر آغاز شده و در حال حاضر به 30 نفر رسیده است. مجموعه تولیدات این مجموعه نیز با تولید برخی محصولات در زمینه‌های مالتی مدیا، انیمیشن، موشن گرافی، رئال موشن و... ادامه پیدا کرده است. برای نمونه، در حوزه انیمیشن، رسانه «روشنفکر» از جمله تولیدات این مجموعه بوده که در فضای اینستاگرام راه اندازی شده و توانسته تعداد قابل توجهی مخاطب را به خود جلب کند. همچنین تولید برنامه «سیاه و سفید» در نقد سینمای اجتماعی و با حضور کارشناسان اجتماعی و سینمایی نیز که از طریق شبکه یک سیما در حال پخش است نیز از دیگر تولیدات این گروه خلاق است.

در حوزه برنامه‌هایی که در فضای مجازی تولید شد و شکل گرفت نیز می توان به برنامه هایی نظیر «دی بی سی فارسی» و «کافی شات» اشاره کرد که هم در فضای مجازی و هم از طریق برنامه های تلویزیونی در دسترس قرار گرفته است.

حاتمی وفا اعتقاد دارد که باید با راهبرد تیم سازی کار رسانه‌ای را دنبال کرد و ضمن اینکه تشکیلات خود را حول عملیات شکل داده، تاکید دارد که فرآیند تربیت نیرو، باید در دل عملیات و کار انجام شود.

او همچنین با اشاره به وجود برخی نقاط ضعف در حوزه رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، تاکید می‌کند که می‌بایست با شکل گیری تیم‌های مختلف در حوزه رسانه، ظرفیت تولید رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب، افزایش پیدا کند و هر مجموعه با اتکا به ظرفیت‌های موجود، تولیداتی داشته باشد که بتواند خود را در عرصه ملی نیز معرفی کند و تخصص‌ها را برای این کار در کنار هم فراهم کند.

نامگذاری این مجموعه با عنوان گروه ایده نگاری ثمر نیز به این دلیل بوده که قرار است در این مجموعه کاری انجام شود که روی ایده اولیه زمان گذاشته شده و دیگران کمتر به آن توجه داشته‌اند تا از ایده‌ها به نتیجه مطلوب برسد.

گروه ایده نگاری ثمر، سه ضلع فرم، محتوا و سازماندهی را در اولویت کار خود داشته و اعتقاد دارد بدون توجه به این سه ضلع نمی‌توان کاری را به خصوص در حوزه رسانه به سرانجام رساند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، دکتر شیخ 3 پلاک 3

تلفن همراه: 09362944415

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401