مجموعه شهر چاپ

مجموعه شهر چاپ


معرفی مجموعه

«بیت الثقلین جایی برای تربیت نیروهای صالح و مصلح»

مهدی تیزابی مشهدی که فعالیت‌های فرهنگی خود رااز سال۱۳۶۸ با تاسیس بیت الثقلین آغاز کرده بود سال ۱۳۷۲ نیز پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شهید بهشتی علاوه بر فعالیت‌های صنعتی  مانند صنایع خودرو، شیشه سکوریت, محصولات سلولزی و بسته بندی و در نهایت صنعت چاپ روی آورد و تلاش خود را برمدیریت و تامین هزینه های کار فرهنگی از مسیر فعالیت های صنعتی معطوف کرد .

در این راه پادمانی تعریف کرد که ضمن آموزش های تخصصی دینی، اصول تجارت و دیگر موارد مربوط به اشتغال هم تدریس می شد تا بر اساس همان تربیت دینی، انسانهایی سالم برای اشتغال حلال و ارزش افزایی اقتصادی به جامعه تحویل داده شود.

او همان گونه که در صنعت کار می کرد همزمان به صورت تیمی در عرصه تربیت و پرورش دینی در جامعه فعالیت داشت. به این ترتیب آنها با فاکتور انسان سازی و با هدف کادرسازی همه جانبه به شکلی که دین در همه ابعاد زندگی کاربردی شود فعالیت ها را در مجموعه بیت الثقلین در بازه سنی اول ابتدایی تا پایان دبیرستان هدایت و اجرا می کردند. آنها برای این سبک تربیت در حالی که از اساتید حوزه علمیه برای کودکان و نوجوانان و جوانان به تبیین دین می پرداختند همان بچه‌ها را برای آگاهی اقتصادی و آشنایی با مشاغل به بازدید محیط های صنعتی و یا محل کار پدرانشان می بردند.

تیزابی که اقتصاد را لازمه فعالیت‌های فرهنگی می‌داند و به عنوان کارآفرین خلاق شناخته می‌شود پس از ۸ سال تجربه اندوزی در صنعت خراسان رضوی به صنعت چاپ علاقه مند شده و از سال ۱۳۷۸ چاپخانه شهر چاپ را با وارد کردن دستگاه های متنوع پیشرفته و مواد اولیه راه اندازی کرده و توسعه می دهد، تا جایی که به عنوان یک واحد صنعتی پیشرو و به روز به واردات، برندسازی و حضور پررنگ در نمایشگاه‌های خارجی می‌پردازد. سپس به صنعت نرم افزاری وارد شده و بدین منظور یک استودیوی صوتی فعال در چاپخانه راه اندازی می کند. این گروه نرم افزاری فعالیت خود را متوجه امور تفریحی و خدماتی زوار امام رضا علیه السلام در نخستین مرکز رشد زیارت در پارک علم و فناوری می نماید، و در کنار آن یک سایت آنلاین هم برای چاپخانه شهر چاپ با تجهیزات کامل و سرور ایجاد و با توجه به نیاز شهر مشهد راه اندازی میکند.وی در سال۱۳۹۴برای به روزشدن علمی ،کارشناسی ارشد کارآفرینی را در دانشگاه تهران طی میکند و همین زمان بهترین فرصت برای انتقال تجربیاتش به شتابدهنده های مشهد و مشاوره به سازمانها وارگانهای نیازمند موضوعات کارآفرینی می‌باشد.

«ایده پرداز»

وی در عرصه هنر به ایده پردازی در تصنیف و آواز دینی در قالب «گروه هم آوایی عرفان» و در تئاتر دینی در قالب «گروه تئاتر میم» میپردازد.

 در عرصه آموزش به ایده پردازی در حیطه خودباوری زنان  در قالب «دوره های آموزشی زندگی با شکوه»

در عرصه فرهنگ به ایده پردازی در حیطه شعائر در قالب «جشن های سالانه نیمه شعبان»

 و  ایده پردازی در قالب دوره های کتابخوانی و نویسندگی همچنین در عرصه اقتصاد به ایده پردازی در حیطه کارآفرینی در قالب دوره های «کارآفرینی نوجوانان» می پردازد.

از بزرگترین چالش های پیش روی این فعال فرهنگی دخالت دولت است که اعتقاد دارد بهترین روش این است که دولت فقط تسهیلگرباشد نه حمایت کننده و هدایت کننده. ازنظر او تجمیع تجربه ها و ایجاد ساختار مناسب برای آنها، بمنظور بهره برداری نسل‌های بعدی از این دستاوردها، حلقه مفقوده فعالیت‌های فرهنگی محسوب می‌شود. دستاورد این تشکل فرهنگی دینی و تربیتی نیروهای صالح و مصلح بسیاری بوده است که انسان را در دو ساحت دینی و دنیایی به منصه ظهور می رساند.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: مشهد، امام خمینی 14، سراب 8

تلفن ثابت: 05132241726

تلفن همراه: 09153156292

وب سایت : https://printcity24.com

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401