اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی


معرفی مجموعه

«سازمان تبلیغات اسلامی» جایی برای تسهیل فرآیندهای فرهنگی تبلیغی

«سازمان تبلیغات اسلامی» از جمله نهادهای رسمی است که نسبت به ارائه خدمات برای تشکل‌های تبلیغی اقدام می‌کند. مجموعه خدمات قابل ارائه توسط این سازمان در استان خراسان رضوی، در پایگاه اطلاع‌رسانی به نشانی www.ido-kh.ir معرفی شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
حجت الاسلام مرتضی همتی فر، نماینده این سازمان باتجربه‌ای که این سال‌ها کسب کرده، اعتقاد دارد که بیشترین مشکل مجموعه‌های فرهنگی تبلیغی در زمینه ارتباط با دستگاه‌ها و نهادها است و این موضوع نیز ناشی از آن است که بسیاری از این مجموعه‌ها، نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت خود اقدام نکرده‌اند. لذا زمینه‌هایی را معرفی می‌کند که می‌تواند منجر به صدور مجوز فعالیت ذیل این سازمان شود.
بر این اساس، مجوز کانون‌های فرهنگی تبلیغی توسط ادارات کل تبلیغات اسلامی در استان‌ها صادر می‌شوند و موضوع آن نیز همه فعالیت‌های تبلیغی حول محور تبلیغ شعائر دینی است که خود دارای عرصه‌های مختلفی است.
هر فعالیتی که در کانون انجام شود که منجر به ارتقای معرفت دینی مخاطبان شود، قابلیت اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی را دارد. ضمن اینکه این سازمان باتوجه ماموریت‌های خود، به کانون‌هایی که از آن مجوز اخذ می‌کنند، کمک می‌کند و همین مجوز می‌تواند از موانعی که در امور اداری و اجرایی ممکن است بر سر راه فعالیت یک تشکل است، جلوگیری کند.
مجموعه‌هایی که تمایل دارند در زمینه‌های مربوط به ادیان و فرق، فعالیت‌های ترویجی در زمینه جمعیت و... فعالیت کنند، نیز می‌توانند با مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی، ضمن اخذ مجوز فعالیت در قالب کانون‌های تبلیغی، از حمایت‌های مختلف این سازمان برخوردار شوند.
گفتنی است که در کنار این فعالیت‌ها و اقدامات، مهمترین بخش تبلیغی در سازمان تبلیغات اسلامی، اعزام مبلغ است که در قالب مبلغ‌های مناسبتی و مبلغ‌های ثابت و دائمی اجرا می‌شود و موضوعاتی نظیر آموزش، توانمندسازی و... در مورد مبلغان اعزامی در آن مورد توجه است.
از سوی دیگر، برای تقویت و تسهیل کار مبلغان، یک اطلس تبلیغی در کشور نیز ترسیم شده تا فعالیت‌های تبلیغی به صورت نظام‌مند و منسجم شکل گیرد.
سازمان تبلیغات اسلامی برای ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی نیز خدماتی را پیش‌بینی کرده‌است که مشتمل بر شناسایی، توانمندسازی و اعزام آنها می‌شود. لازم به ذکر است که فعالیت‌های تبلیغی در حوزه بانوان نیز در ستاد بانوان این ارگان پیگیری می‌شود.
حجت الاسلام همتی فر بر این باور است که در زمینه هم‌افزایی فعالیت‌ها، بیش از آنکه نیازمند هم‌افزایی فعالیت تشکل‌ها باشیم، می‌بایست به موضوع هم‌افزایی نهادها و دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگی اهتمام داشته باشیم و اگر این ساز و کار تعریف شود، چراکه هم‌افزایی تشکل‌ها به صورت طبیعی شکل می‌گیرد. که این موضوع می‌تواند از طریق یک مطالبه جدی از سوی تشکل‌های فرهنگی محقق شود.

ویدیو ها

پوستر ها

 

 

راه های ارتباطی

 آدرس مجموعه: بلوار شهید مدرس - نرسید به مدرس 1

تلفن ثابت: 05132215200

تلفن همراه: 09155194735

وب سایت : https://ido-kh.ir

شبکه های اجتماعی:
رویداد هم افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی @1401