انعکاس برگزاری رویداد هم افزا خراسان رضوی در خبرگزاری شهرآرا نیوز

آغاز به کار نمایشگاه بزرگ هم‌افزایی ۱۱۳ تشکل فرهنگی و اجتماعی در مشهد

به گزارش شهرآرانیوز، مراسم آغاز به کار رویداد هم افزا ویژه فعالان فرهنگی و اجتماعی، صبح امروز ۱۸ آبان‌ماه، با حضور مالک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، سید احمد عبودتیان دستیار رئیس جمهور در امور مردمی‌سازی دولت و یعقوب‌علی نظری استاندار خراسان رضوی در محل سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در مراسم رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی و در جمع خبرنگاران گفت: مسایل مختلف اجتماعی همچون ازدواج، فرزندآوری و طلاق با استفاده از ظرفیت‌های مردمی قابل حل و بررسی است.

وی افزود: اگرچه گروه‌های مردمی تاکنون در رفع مسایل اجتماعی ورود کرده‌اند، اما نیازمند فعالیت بیشتر در این زمینه هستیم.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات و رفع چالش‌ها باید به سراغ مردم برویم و در این مسیر استفاده از توان مردمی در بخش نرم افزاری و عملیاتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نظری ادامه داد: رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی که اکنون شاهد برپایی آن هستیم، مصداقی از شکل‌گیری نگاه‌های بسیار خوب مردمی و حضور مردم در صحنه همراه با درک مسائل و یافتن راهکار برای معضلات موجود را نشان می‌دهد و این تلفیق بر بستر مردمی نتیجه بخش خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری ترکیب انرژی، قدرت و جسارت جوانی با تجربه افراد کارکشته به حل مسائل و گره گشایی منتهی خواهد شد.

۱۱۶ غرفه در ۵ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی

این نمایشگاه با حضور تشکل‌ها و مجموعه‌های مردم نهاد در سطح استان خراسان رضوی و در فضای ۵ هزار متری در قالب ۱۱۶ غرفه به معرفی تجربیات و ایده‌های خود می‌پردازند.

عرضه ۹ عرصه در نمایشگاه

این رویداد ویژه در قالب عرصه‌های اجتماعی، تربیتی و آموزشی، جریان رسانه و هنر، حوزه خانواده، سبک زندگی عفیفانه، کتاب و کتاب‌خوانی، صنایع خلاق فرهنگی و عرصه فکر و اندیشه، با هدف ایجاد بستری مناسبی برای ارتباط و اتصال موثرتر افراد، موسسات و مجموعه‌ها، ارائه دستاوردها، توانمندی‌ها و تجربه زیسته، ارتباط با مدیران و مسئولان برای ایجاد شبکه‌های تخصصی مردمی به عنوان همیاران دولت، شکل گرفته است.
این خبر حاکی است، این رویداد طی دو روز ۱۸ و ۱۹ آبان ماه جهت حضور علاقه‌مندان از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی واقع در باب الجواد حرم مطهر رضوی دایر است، تا موسسات و مجموعه‌های مردمی پیشران، محور هم‌افزایی و انتقال تجربه در بین فعالان فرهنگی اجتماعی استان قرار گیرند.

لینک خبر : https://yk8.ir/gJ8en